KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Anagold Madencilik olarak faaliyetlerimizi öncül ve pozitif katılımı teşvik edecek şekilde yürütmeye büyük önem vermekteyiz. Anagold Madencilik, kendilerini etkileyebilecek faaliyetlerin katılımlı ve karşılıklı görüşmelerle yürütülmesini sağlamak amacıyla Çöpler Madeni’ni çevreleyen yerel toplum ve bölgesel paydaşlarla yapıcı ortaklıklar sürdürmektedir. Çöpler operasyonu yöre halkına pek çok olanak sunarken, yöre halkı da madenimiz için önemli bir iş gücü ve yerel hizmet kaynağı oluşturmaktadır.

Anagold Madencilik olarak uzun vadeli yapıcı ve pozitif ilişkiler kurmak ve devam ettirmek amacıyla önemli miktarda zaman ve kaynak ayırmaktayız. Sahada yer alan ve iyi kaynaklarla donatılmış Dış İlişkiler Ekibimize Ankara merkez ofiste bulunan, bu işe atanmış üst düzey yöneticiler destek vermektedir. Sosyal sorumluluk programı kapsamında, Anagold Madencilik yerel ve bölgesel birçok projeye katkıda bulunmaktadır. Anagold Madencilik olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yürüttüğümüz yakın tarihli faaliyetlerden bazıları şunlardır:

  • Anagold Madencilik, 2012 yılında Çöpler Köyü yeniden yerleşim projesini tamamlamıştır. Kırk bir hane halkı madenden yaklaşık 1,5 km uzaklıktaki yeni inşa edilen köye taşınmıştır.
     
  • 2013 yılında Anagold Madencilik İliç ilçesi yakınında bir ilköğretim okulu inşa etmiştir. İnşaat 15 Nisan 2013 tarihinde başlamış ve okul 6 Mayıs 2016 tarihinde törenle açılmıştır. Anagold Madencilik projeye yaklaşık 2,9 milyon Amerikan Doları (5,9 milyon Türk Lirası) yatırım yapmıştır. İlkokul 16 sınıf ve 480 öğrenciye sahiptir.
     
  • 2016 yılında, Anagold Madencilik bölgenin 24 Erzincanspor futbol takımının resmi sponsoru olmuştur.